Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zapraszamy do salonu w Warszawie!

Blog

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojego roweru elektrycznego!
Ponieważ w ostatnich latach rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne, pojawiło się wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Ludzie zadają wiele pytań np. „Czy jazda na rowerach elektrycznych jest bezpieczna?” lub „Co powinienem zrobić, gdy z mojego roweru elektrycznego słychać hałas?”. Niektórzy także pytają czy rowery mogą być źródłem zagrożenia pożarowego – uspokoimy was, zagrożenie istnieje, ale w niewielkim stopniu. Aby doszło do zagrożenia pożarowego musi dojść do szeregu dużych zaniedbań spowodowanych niebezpiecznym ładowaniem i przechowywaniem.
Czytaj więcej
Rowery elektryczne z napędem w tylnej piaście, czy z napędem środkowym?
Jeśli chodzi o wybór roweru elektrycznego, kluczowym wyborem jest wybór między napędem w piaście, a silnikiem montowanym centralnie. Każdy z nich ma wiele zalet i wad. Pytanie czym się różnią, i który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? W tym artykule omówimy stosowane w rowerach elektrycznych napędy, czyli silnik w tylnej piaście i centralny, poznamy ich unikalne cechy i pomożemy Ci zdecydować, który typ silnika odpowiada Twoim preferencjom dotyczącym jazdy.
Czytaj więcej
Przetrwać deszcz: jazda na rowerze elektrycznym gdy jest mokro na dworze!
Wiele osób pyta nas: „Czy można jeździć na rowerze elektrycznym w deszczu?” To całkowicie logiczne pytanie, biorąc pod uwagę, że rowery elektryczne zawierają elementy elektryczne i powszechnie wiadomo, że woda stanowi zagrożenie dla takich urządzeń. Krótka odpowiedź brzmi: „Tak!” – ale czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak najlepiej przygotować się do jazdy na rowerze elektrycznym w deszczową pogodę.
Podczas jazdy na rowerze w deszczu należy dbać o dwie rzeczy – o siebie i swój rower! Deszcz nie oznacza, że musisz całkowicie odstawić rower, ale też nie zalecamy jazdy na rowerze podczas nadmiernego deszczu ani ciągłego wystawiania roweru elektrycznego na działanie wody i wilgoci. Wykonując kilka prostych kroków, możesz bezpiecznie jeździć na rowerze w deszczowe dni. Postępuj zgodnie z naszymi najważniejszymi wskazówkami by  chronić swój rower elektryczny i zachować suchość podczas deszczu. Dzięki temu twój rower elektryczny będzie mógł jeździć przez wiele lat!
 
Czytaj więcej
Odkrywamy potencjał rowerów elektrycznych!
Jak często słyszałeś, jak ktoś stwierdził, że „rowery elektryczne oszukują!”? To powszechnie błędne przekonanie pojawia się, gdy ludzie nieprawidłowo postrzegają rowery elektryczne jako rower, na którym nic nie trzeba robić, oferujący rowerzystom zerową aktywność. Chcemy obalić ten mit! Przeczytaj dalej, dlaczego rowery elektryczne świetnie nadają się do umiarkowanego treningu i mogą stanowić podstawę zdrowego trybu życia!
Czytaj więcej
Baterie do rowerów elektrycznych: wbudowane czy wyjmowane?
Dodatkowa moc, jaką dają rowery elektryczne, jest jedną z ich najbardziej atrakcyjnych funkcji. Jakość tego wsparcia w dużej mierze zależy od akumulatora roweru. Kluczową kwestią przy wyborze roweru elektrycznego jest to, czy ma on wbudowany, zintegrowany akumulator, czy taki, który można samodzielnie wyjąć z roweru. W tym artykule postaramy się pokazać różnice między tymi dwiema opcjami, być może pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru odpowiadającego Twoim potrzebom i stylowi życia.
Czytaj więcej
Weź udział w Światowym Dniu bez Samochodu, jeżdżąc na rowerze elektrycznym!
Co roku 22 września obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu, który zachęca ludzi na całym świecie do pozostawienia samochodów w domu i sprawdzenia możliwości alternatywnych środków transportu. Tradycję tę po raz pierwszy zastosowano w latach 70-tych, XX wieku i od tego czasu przekształciła się w coroczną okazję do promowania zrównoważonego rozwoju, zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i cieszenia się brakiem zatorów w ruchu. Ludzie wybierają dojazdy do szkoły i  pracy komunikacją miejską i oczywiście na dwóch kółkach. Przekonajmy się, dlaczego rower elektryczny to doskonały wybór nie tylko na Dzień bez Samochodu, ale na co dzień!
Czytaj więcej
Czy warto kupić rower elektryczny produkcji chińskiej?
Przez wiele lat charakterystyczny napis "Made in China" budził ambiwalentne odczucia wśród potencjalnych nabywców produktów z Państwa Środka. Klienci, często zresztą słusznie, uważali, że niższa cena jest konsekwencją słabszej jakości towaru. Obecnie nie jest to tak oczywiste. Wręcz przeciwnie – chińskie marki coraz częściej podbijają świat ze względu na swoją innowacyjność oraz solidność. Czy w takim razie warto kupić chiński rower elektryczny? Postaramy się udowodnić, że tak! Dobrym argumentem na poparcie tej tezy jest działalność marki DYU – producenta rowerów elektrycznych, który na dobre zawitał do Polski.
Czytaj więcej
Sklep stacjonarny czy sklep on-line: gdzie lepiej kupić rower elektryczny? Poznaj wady i zalety
Handel internetowy w Polsce ma się doskonale i coraz więcej klientów zakupy robi właśnie w sieci. Trend nie mógł oczywiście ominąć branży rowerowej. Miłośnicy dwóch kółek zaopatrują się przez internet nie tylko w wyposażenie, akcesoria czy stroje, ale również swoje nowe maszyny. Z drugiej strony niemal w każdym mieście można spotkać przynajmniej jeden sklep rowerowy, a w dużych aglomeracjach co najmniej kilka w każdej dzielnicy. Sklepy z rowerami elektrycznymi także stanowią coraz częstszy widok. W ten sposób rodzi się pytanie: czy poszukując nowego modelu warto postawić na stacjonarny salon rowerowy, czy może sklep online z rowerami elektrycznymi? Jakie są zalety obu rozwiązań? Ciekawą podpowiedź stanowi historia holenderskiej marki TENWAYS!
Czytaj więcej
Czy w Polsce doczekamy się dofinansowania na zakup rowerów elektrycznych?
Nie wszyscy fani dwóch kółek zdają sobie sprawę, że około 10% rowerów wyprodukowanych w Unii Europejskiej pochodzi z Polski. Coraz większa ich część to rowery elektryczne. Jednocześnie nasz kraj zdaje się nieco ustępować liderom pod względem rozwiązań sprzyjającym przesiadaniu się na jednoślady, które są przecież zdrowym i ekologicznym środkiem transportu. W niektórych krajach, na przykład na Węgrzech, obywatele mogą uzyskiwać dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych. W Polsce wciąż wydaje się to science fiction, choć istnieje szansa, że niebawem się to zmieni.
Czytaj więcej
Rower miejski - tradycyjny, czy elektryczny?
W zakorkowanych polskich miastach coraz więcej mieszkańców szuka alternatywy dla poruszania się własnym autem, a nawet komunikacji publicznej. Przez lata swoich gorących zwolenników posiadały rowery miejskie – stosunkowo proste konstrukcje, które jednak całkiem nieźle nadawały się do pokonywania dość krótkich odcinków z punktu A do punktu B, na przykład do pracy lub na zakupy. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady, bo nie nadaje się na każdą pogodę i na każde okoliczności ze względu na wysiłek fizyczny. Pojawienie się na rynku rowerów elektrycznych rzuciło zupełnie nowe światło na miejską mobilność.
Czytaj więcej
pixel