Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zapraszamy do salonu w Warszawie!

Sklep stacjonarny czy sklep on-line: gdzie lepiej kupić rower elektryczny? Poznaj wady i zalety

2023-08-31
Sklep stacjonarny czy sklep on-line: gdzie lepiej kupić rower elektryczny? Poznaj wady i zalety

Handel internetowy w Polsce ma się doskonale i coraz więcej klientów zakupy robi właśnie w sieci. Trend nie mógł oczywiście ominąć branży rowerowej. Miłośnicy dwóch kółek zaopatrują się przez internet nie tylko w wyposażenie, akcesoria czy stroje, ale również swoje nowe maszyny. Z drugiej strony niemal w każdym mieście można spotkać przynajmniej jeden sklep rowerowy, a w dużych aglomeracjach co najmniej kilka w każdej dzielnicy. Sklepy z rowerami elektrycznymi także stanowią coraz częstszy widok. W ten sposób rodzi się pytanie: czy poszukując nowego modelu warto postawić na stacjonarny salon rowerowy, czy może sklep online z rowerami elektrycznymi? Jakie są zalety obu rozwiązań? Ciekawą podpowiedź stanowi historia holenderskiej marki TENWAYS!

Sklep online z rowerami elektrycznymi – korzyści

Zacznijmy od stosunkowo świeżego trendu, jakim jest niewątpliwie sklep online z rowerami elektrycznymi. Wyobraźmy sobie, że kupujący marzy o konkretnym modelu marki TENWAYS, o którym wie wiele na podstawie internetowych recenzji i zdaje sobie sprawę, że rower spełni wszystkie jego potrzeby. Być może miał już nawet okazję się nim kiedyś przejechać.
Nie należy się spodziewać, że każdy stacjonarny salon rowerowy posiada aktualnie w swojej ofercie dany model. Być może najbliższy TENWAYS w konkretnym rozmiarze gotowy na sprzedaż znajduje się kilkaset kilometrów dalej. W takim przypadku sklep online z rowerami elektrycznymi stanowi słuszny wybór. Zamówienie dotrze do adresata w ciągu zaledwie kilku dni, a zakup odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu! W zasadzie na życzenie klienta rower można sprowadzić z dowolnego miejsca na świecie.
Poza tym sklep online z rowerami elektrycznymi bywa konkurencyjny cenowo w porównaniu do punktów stacjonarnych. Często tradycyjny salon rowerowy ponosi wyższe koszty działalności, które odbijają się na cenie towaru. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to regułą.

Stacjonarny sklep rowerowy – zalety

Sklep rowerowy to tradycyjne rozwiązanie, które ma swoje zalety. W wielu polskich miastach można już bez trudu znaleźć sklep z rowerami elektrycznymi, specjalizujący się właśnie w tym segmencie. Na czym polegają zalety tego rozwiązania?
Klienci odwiedzający salon rowerowy mają na miejscu możliwość przejechania się danym modelem nim podejmą decyzję o zakupie. Choć producenci starają się bardzo szczegółowo podawać wymiary swoich maszyn, każda rama ma nieco inną geometrię, podobnie jak każdy człowiek inną budowę ciała. Możliwość przetestowania roweru to niewątpliwie duży atut.
Osobną kwestię stanowi wsparcie ekspertów, których zatrudnia sklep rowerowy. Na miejscu można zapytać o więcej szczegółów, a w razie potrzeby za radą fachowców wybrać inny model, jak często się to zdarza w przypadku mniej doświadczonych kupujących. W tym miejscu warto jeszcze dodać, że salon z rowerami elektrycznymi pozwala po dokonaniu zakupu odjechać do domu na nowej maszynie, podczas gdy rower przysłany kurierem wymaga złożenia. Początkujący fani dwóch kółek miewają problemy z regulacją przerzutek bądź likwidacją luzu na kierownicy. Kolejny punkt dla sklepów stacjonarnych!

Salon rowerowy czy sklep online z rowerami elektrycznymi? Przykład marki TENWAYS

Zanim rozstrzygniemy tytułowy dylemat, warto odwołać się do historii popularnej marki TENWAYS. Rowery elektryczne proponowane przez tego producenta stają się coraz częstszym wyborem kupujących ze względu na bardzo dobrą jakość, liczne innowacje, ciekawy design i uniwersalność. Te maszyny o miejskich korzeniach znakomicie spisują się również w warunkach trekkingowych. Przy tych wszystkich zaletach cena jednośladu nie przyprawia o zawrót głowy.
Pierwotnie firma TENWAYS opierała swoją strategię sprzedażową na sprzedawaniu rowerów wyłącznie przez internet. Jednak z biegiem czasu Holendrzy zdecydowali się zmienić swoją politykę. Dziś poszczególne modele TENWAYS są dostępne również w punktach sprzedaży stacjonarnej. W końcu każdy kolejny otwarty sklep z rowerami elektrycznymi przekłada się na zwiększone możliwości dotarcia z ofertą do klientów. Przy czym warto zauważyć, że liczba salonów w ostatnich latach stale wzrasta.

Stacjonarny czy internetowy sklep rowerowy – co wybrać?

Zakładając, że oferty są identyczne lub bardzo zbliżone cenowo, salon rowerowy wydaje się być lepszym wyborem niż sklep online z rowerami elektrycznymi. Jest tak przede wszystkim ze względu na możliwość zapoznania się na żywo z jednośladem TENWAYS lub innej marki. Jeśli stacjonarny sklep z rowerami elektrycznymi jest prowadzony przez ekspertów, na miejscu można liczyć nie tylko na porady, ale także podstawowy bike fitting, dzięki czemu maszyna jeszcze lepiej może być dostosowana do ciała użytkownika.

Czy w takim razie sklep online z rowerami elektrycznymi nie ma sensu? Wręcz przeciwnie! Jeśli kupujący nie ma w pobliżu stacjonarnego sklepu lub poszczególne modele są niedostępne, warto poszukać propozycji w sieci. W latach 2020 i 2021 podaż rowerów w branży nie nadążała za popytem i sklepy online stanowiły nierzadko jedyną szansę na zakup wymarzonej maszyny. Poza tym część kupujących miało okazję wypróbować rower, w który planuje się wyposażyć i preferuje wygodny zakup tego samego modelu w sieci.

W XXI wieku optymalnym rozwiązaniem jest salon rowerowy, który jednocześnie prowadzi sklep online z rowerami elektrycznymi. Taki model przyjęliśmy w sklepie Ecyklopedia i dzięki temu zaspokajamy potrzeby wszystkich potencjalnych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą naprawdę ciekawe "elektryki", w tym również TENWAYS!

pixel