Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zapraszamy do salonu w Warszawie!

Weź udział w Światowym Dniu bez Samochodu, jeżdżąc na rowerze elektrycznym!

2023-09-21
Weź udział w Światowym Dniu bez Samochodu, jeżdżąc na rowerze elektrycznym!

Co roku 22 września obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu, który zachęca ludzi na całym świecie do pozostawienia samochodów w domu i sprawdzenia możliwości alternatywnych środków transportu. Tradycję tę po raz pierwszy zastosowano w latach 70-tych, XX wieku i od tego czasu przekształciła się w coroczną okazję do promowania zrównoważonego rozwoju, zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i cieszenia się brakiem zatorów w ruchu. Ludzie wybierają dojazdy do szkoły i pracy komunikacją miejską i oczywiście na dwóch kółkach. Przekonajmy się, dlaczego rower elektryczny to doskonały wybór nie tylko na Dzień bez Samochodu, ale na co dzień!

Pokonaj codzienną trasę na rowerze elektrycznym

Jednym z głównych problemów obszarów miejskich, z którym borykamy się wszyscy, jest zagęszczony ruch uliczny. Jest to niewątpliwie źródło frustracji dla wielu osób, ponieważ strata czasu, zwiększony stres i wyższe zużycie paliwa znajdują się na czołowych miejscach listy irytacji poszczególnych kierowców. Samochody napędzane paliwami również w znaczący sposób przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, na całym świecie samochody osobowe odpowiadają za oszałamiające 39% całkowitej emisji dwutlenku węgla.
Zamieniając samochód na rower elektryczny w drodze do pracy, nie tylko unikniesz korków, ale także zainspirujesz innych do pójścia w twoje ślady. Im więcej osób wybierze zrównoważone opcje transportu, takie jak rowery elektryczne, które umożliwiają rowerzystom łatwe poruszanie się w ruchu ulicznym, tym mniej zatłoczone będą ulice naszych miast. Mocno wierzymy, że każda osoba jeżdżąca na rowerze elektrycznym może wnieść znaczący wkład w bardziej ekologiczną przyszłość!

Wzmocnij swoje zdrowie

Niezależnie od tego, czy idziesz na przystanek autobusowy, czy wybierasz dwa koła, wybór alternatywy samochodu to świetny sposób na dodatkową aktywność ruchową. Powszechnie wiadomo, że jazda na rowerze, zarówno na rowerze tradycyjnym, jak i rowerze ze wspomaganiem elektrycznym, zapewnia doskonały trening dla układu sercowo-naczyniowego. Jeśli obawiasz się pokonywania dłuższych dystansów, rower elektryczny może być Twoim idealnym partnerem – sprawia, że podróżowanie na dłuższych dystansach staje się łatwiejsze i jest łagodniejsze dla kolan i innych stawów niż tradycyjna jazda na rowerze.

Oszczędności w Twoim portfelu

Posiadanie samochodu może być kosztowne – należy wziąć pod uwagę paliwo, ubezpieczenie, opłaty parkingowe i utrzymanie. Natomiast rower elektryczny jest bardzo opłacalny. Ładowanie akumulatora kosztuje znacznie mniej niż napełnienie zbiornika benzyny, a także są niższe ogólne koszty utrzymania.

Wygoda e-bike’ów

Rowery elektryczne to po prostu bardzo wygodny sposób poruszania się. Pozwalają przebić się przez duży ruch i szybko dotrzeć do celu, bez martwienia się o znalezienie miejsca parkingowego lub dotarcie do celu zlanym potem. Decydując się na opcję rowerów z bagażnikami możliwe jest załatwienie wielu spraw, takich jak zakupy spożywcze czy przewiezienie większych ładunków. Ponadto wiele osób na całym świecie wybiera rowery towarowe jako funkcjonalną alternatywę dla samochodów do transportu rodzinnego.

Ułatwienie w podróży

W porównaniu z tradycyjnymi rowerami rowery elektryczne sprawiają, że podróżowanie na dwóch kołach jest bardziej atrakcyjną perspektywą dla szerszej grupy osób w różnym wieku i na różnym poziomie sprawności. Dzięki elektrycznemu wspomaganiu możliwe jest pokonywanie wzniesień i dłuższych dystansów bez problemów i nadmiernego obciążenia. Czy jest lepszy czas niż Światowy Dzień bez Samochodu, aby spróbować podróżować rowerem elektrycznym?
Jeśli wskoczysz na rower elektryczny - dołączysz do ogólnoświatowej społeczności świadomych ekologicznie podróżników.

pixel