Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zapraszamy do salonu w Warszawie!

Trekingowe

( ilość produktów: 38 )

Elektryczne rowery trekingowe - uniwersalny pojazd dla każdego!

Rower trekingowy elektryczny to sprzęt niezwykle uniwersalny znajdujący zastosowanie zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy czy szkoły, jak i przy bliższych i dalszych wycieczkach. Cechą charakterystyczną tej kategorii jednośladów jest bowiem to, że umożliwiają komfortową jazdę nie tylko po drogach asfaltowych, ale też drogach szutrowych czy kamiennej kostce.

Co istotne, rowery elektryczne to nie chwilowa moda – coraz śmielej podbijają branżę rowerową, a na rynku pojawia się cała gama zróżnicowanych modeli, wśród których można znaleźć ten doskonale dopasowany do swoich potrzeb. Wśród nich szczególną popularnością cieszą się elektryczne rowery miejskie czy właśnie wspomniane treki, których specyfikację znajdziesz poniżej.

Pokaż tylko
Marka
Cena
-
Rozmiar
Zasięg (km)
Kolor podstawowy
Przeniesienie napędu
Rozmiar koła (")
Wszystkie filtry

Co wyróżnia rowery trekingowe elektryczne?

Elektryczne rowery trekkingowe są niezwykle funkcjonalne. Dobrze sprawdzą się u wszystkich miłośników rekreacyjnej, jak i bardziej wymagającej jazdy na dłuższych dystansach. Ich niekwestionowaną zaletą, która skłania do zakupu jest elektryczne wspomaganie o mocy 250 W, wspierające wysiłki kolarza do prędkości 25 km/h.

W znacznym stopniu odciąża ono w trakcie aktywności i okazuje się nieocenione podczas stromych i długich podjazdów, jazdy pod wiatr – a także u osób, które mają słabszą kondycję lub nie mogą się przemęczać z przyczyn zdrowotnych. Warto jednak pamiętać, że rowery trekkingowe elektryczne wciąż wymagają wysiłku i pedałowania, a siła mięśni jest nadal niezbędna, choć w znacznie mniejszym natężeniu.

Rower z napędem elektrycznym może być alternatywą dla samochodu i doskonale sprawdzi się przy codziennych dystansach – do pracy, na uczelnię, spotkanie, zakupy – bez ryzyka przemęczenia czy spocenia się. Oczywiście jest też numerem jeden, gdy masz w planach dłuższe trasy po bardziej wymagających nawierzchniach. Najczęściej rowery tego typu nastawione są na zapewnienie wszechstronnego komfortu użytkownikom. Rzadziej więc spotka się w nich pełną amortyzację – rozwiązanie te zwykle jest stosowane w rowerach kategorii e-MTB, np. elektryczne rowery górskie.

Jak wybrać rower elektryczny trekingowy?

Pierwszą kwestią jest zastanowienie się, czy ma to być rower elektryczny trekingowy damski, czy też model męski, z wyższą ramą. Obie opcje mają swoich zwolenników – niezależnie od płci. W dalszej części artykułu znajdziesz więcej informacji na temat różnić w poszczególnych typach rowerów.

Gdy już wiesz, która rama roweru będzie lepszym wyborem w Twoim przypadku, przejdź do rozmiaru. W specyfikacji produktu znajdziesz informacje, dla jakiego wzrostu dedykowany jest dany model. Jeśli chodzi o modele elektryczne, to warto również zerknąć na maksymalne dopuszczalne obciążenie – jeśli je przekroczymy, napęd może sobie sobie gorzej poradzić np. na podjazdach.

Oczywiście w rowerach elektrycznych trekkingowych zwraca się uwagę na silnik. Renomowani producenci umieszczają w swoich sprzętach np. silniki BOSCH, Shimano, Mahle Ebikemotion, czy Fazua. Mają one podobną moc, w znakomitej większości jest to do 250 W. Różnią się natomiast momentem obrotowym, który w zależności od modelu waha się w przedziale 50 - 90 Nm. Oprócz silnika polecamy zwrócić uwagę na akumulator i zasięg, jaki oferują rowery. Im większy, tym na dłuższe trasy na jednym naładowaniu będziesz mógł sobie pozwolić.

Inne kwestie, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy to oczywiście wyposażenie. Od technicznego, jak np. hamulce, przerzutki, amortyzatory, oświetlenie, po funkcjonalne, jak np. rodzaj siodełka, bagażnik, ergonomiczne uchwyty, dzwonek, błotniki, czy nóżka.

Rower elektryczny trekingowy – zalety

Rower elektryczny trekingowy zapewnia wygodę podczas pokonywania nawet trudnych odcinków na nierównym terenie.

Duże koła – zwykle na 28-calowych obręczach – ułatwiają pokonywanie nierówności, co jest ogromnym udogodnieniem gdy zjedziemy poza asfaltowe szlaki

Trekingowe rowery z napędem najczęściej oferują bogate wyposażenie, które zapewni komfort jazdy w różnych warunkach – m.in. zintegrowane oświetlenie, bagażnik, błotniki, czy mostek zapewniający wygodną pozycję ciała.

Współczesne rowery elektryczne posiadają świetny zasięg – modele z górnej półki są w stanie przejechać do nawet 250 km na jednym ładowaniu. Wystarczy kilka godzin ładowania, by był on ponownie gotów do jazdy!

Elektryki trekingowe są niezwykle uniwersalne, przez co świetnie sprawdzają się do jazdy po mieście, jak i przejażdżek w bardziej zróżnicowanym terenie.

Większość tego typu sprzętów bazuje na aluminiowych ramach, których geometria ukierunkowana jest przede wszystkim na zapewnienie komfortu w trakcie przejażdżek.

W rowerach trekingowych elektrycznych niesamowicie ważna kwestia to stosowanie mocnych hamulców tarczowych będących w stanie okiełznać ciężkie pojazdy z baterią i silnikiem i długie zjazdy.

Dzięki temu, że rowery tego typu najczęściej są wyposażone w opony o szerokości większej niż 2" świetnie zachowują równowagę pomiędzy niskimi oporami toczenia, a zwiększeniem komfortu jazdy. Dobrze sprawdzają się zarówno w mieście i na szosie, jak i w terenie.

Rower elektryczny trekingowy damski czy męski?

To pytanie powoli odchodzi do lamusa. Warto wiedzieć, że producenci dokładają wszelkich starań, aby dopasować sylwetki rowerów do wymagań klientów i tym samym zapewnić im maksimum komfortu w trakcie eksploatacji. Dawno temu powstała idea rowerów w wersji kobiecej oraz w wersji męskiej. W praktyce jednak nic nie determinuje tego, na jakim typie roweru, kto powinien jeździć – wszystko jest raczej kwestią tego, jak użytkownik czuje się na danej maszynie i która zapewnia większą wygodę w trakcie jazdy. Niemniej przygotowaliśmy specyfikację i prezentujemy, czym różni się rower elektryczny trekingowy damski od męskiego.

Rower elektryczny trek damski

Damskie rowery elektryczne to nic innego jak pojazdy posiadające niższy przekrok ramy umożliwiający wygodniejsze i łatwiejsze wsiadanie na rower i zsiadanie z niego. Poza tym niższą ramę uznaje się również za bezpieczniejszą w trakcie jazdy w trudnym terenie. Gdy pojawi się konieczność nagłego zeskoczenia z maszyny, mniejsze jest ryzyko zahaczenia czy uderzenia o ramę.

Jeśli chodzi o różnice w masie sprzętu, to rower elektryczny trek damski będzie nieco lżejszy od modelu męskiego, a różnica ta wynika przede wszystkim z tego, że rama składa się z mniejszej ilości elementów - nie posiada górnej rury.

Dopasowana do wyprostowanej sylwetki budowa roweru to gwarancja wygody, ale też istotny aspekt w kwestii bezpieczeństwa. Odpowiednie wymiary umożliwiają pełną kontrolę nad rowerem w różnych sytuacjach i sprawne manewrowanie nim. W przypadku elektryków, które w związku ze swoimi parametrami technicznymi są cięższe od tradycyjnych jednośladów, istotną kwestią jest też nieco niższa masa całkowita. Rower elektryczny trekkingowy damski mniej waży, a przez to wygodniej np. znieść go po schodach, przestawić, czy postawić na tylnym kole w windzie.

Rower elektryczny trekingowy męski

Elektryczne rowery trekingowe męskie posiadają wyższy przekrok niż te w wersji damskiej. Niemniej przekrok nie jest całkowicie poziomy, jak miało to miejsce w przypadku starszych modeli sprzed lat. Górną rurę zwykle prowadzi się pod lekkim skosem, co znacząco ułatwia korzystanie z roweru bez utraty sztywności całej ramy.

Analogicznie do rowerów elektrycznych trek damskich modele męskie bywają dostosowane do większego wzrostu czy większej masy ciała. W pojazdach z napędem prezentowane jest maksymalne obciążenie całkowite, które w tego typu modelach jest większe i wynosi do nawet 160 kg. Rower elektryczny trekkingowy męski najczęściej dysponuje szerszą kierownicą czy innym kształtem siodełka, oferując lepszy komfort w trakcie jazdy dostosowany do warunków anatomicznych. Tak jak w przypadków rowerów elektrycznych trek damskich zastosowanie nie jest ograniczone do jednej płci, a wynika z indywidualnych preferencji kolarza.

pixel