Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zapraszamy do salonu w Warszawie!

Przewożenie dzieci w przyczepkach

2022-06-23
Przewożenie dzieci w przyczepkach

Przyczepki dziecięce to fantastyczny sposób na przewożenie dziecka podczas wypraw na rowerze elektrycznym. Nasze pociechy chronione są w nich przed żywiołami i otoczone klatką na kółkach, co czyni z nich bezpieczny środek transportu. Mogą one zabrać dzieci od 3 miesiąca do około 5 roku życia i są to najszybszym sposobem na włączenie dziecka do rowerowego życia. Przyczepki są lepiej przystosowane do dłuższych przejażdżek niż foteliki dziecięce. Przyczepki dla dzieci mogą również zabrać bagaż, dzięki czemu można spakować więcej jedzenia, ubrań, pieluch lub czegokolwiek innego. Jednak możliwość zabrania większych dzieci i dodatkowego sprzętu wiąże się ze zwiększeniem oporów toczenia: im cięższy ładunek, tym mniej będzie cieszyć jazda w pagórkowatym terenie. Najwięcej zabawy z przyczepkami dla dzieci będziemy mieli gdy podepniemy je do dowolnego roweru ze wspomaganiem elektrycznym, ponieważ zniwelują one opór i znacznie ułatwią jazdę!

Chociaż drogie, wiele modeli jest bardzo wszechstronnych i można je przekształcić w wózek spacerowy, jogger, a nawet sanki i biorąc pod uwagę, że i tak zamierzasz kupić buggy, zakup odpowiedniej przyczepki dla dzieci może zaoszczędzić pieniądze i miejsce.

Co składa się na dobrą przyczepkę dla dzieci?

Dobra przyczepka dla dzieci będzie pasować do każdego roweru. Wybór odpowiedniej przyczepki dla dzieci powinien być dostosowany do potrzeb rodziny: trzeba zadać sobie pytanie, gdzie będziemy jeździć? Waga, opór toczenia i wpływ przyczepki dla dzieci na prowadzenie roweru mają kluczowe znaczenie, ponieważ jest ona w stanie poradzić sobie w trudnym terenie lub wjeżdżać na krawężniki i zjeżdżać z nich. Należy wziąć pod uwagę wszechstronność i koszty: czy po prostu chcemy jeździć po ścieżkach rowerowych w mieście, czy też po leśnych duktach, czy potrzebujemy wielofunkcyjności? Rodzice szukający przyczepki dla dzieci, która sprawdzi się również jako wózek, środek transportu do przedszkola, na zakupy będą potrzebować czegoś mocnego i stabilnego, pojazdu który poradzi sobie z większymi ładunkami. Zwróćmy uwagę na odporność na warunki atmosferyczne i czy można ją dostosować do warunków panujących w różnych porach roku. Osłona przeciwdeszczowa i osłona przed owadami są niezbędne, aby dziecko było bezpieczne i suche. Rozmiar po spakowaniu jest ważnym czynnikiem podczas przechowywania i transportu, podobnie to czy łatwo można ją złożyć i zmieścić z tyłu samochodu rodzinnego. Jeśli chcemy zamieniać przyczepkę dla dzieci pomiędzy rowerami lub samodzielnie zdemontować, sprawdźmy, czy te czynności są wystarczająco proste

Przy prawie tylu „standardach”, ile jest marek rowerów, kompatybilność montażu jest prawdziwym problemem. Należy zmierzyć szerokość tylnej osi roweru i sprawdzić skok gwintu, aby upewnić się, że mamy właściwy adapter do montażu zaczepu. Najlepszym pomysłem jest kupować od dobrego lokalnego dealera i pozwolić mu to rozpracować!

W naszym sklepie dostępne są przyczepki firmy Croozer oferuje najwyższej jakości przyczepki dla dzieci, które mogą zachwycić rodziców i ich dzieci w równym stopniu dzięki dużej wygodzie i przemyślanym funkcjom. Szczególnie polecamy topowy model Kid Vaaya 1 ze zintegrowanym lekkim, oddychającym pokrowcem na siedzenia i sprytnym zawieszeniem AirPad.

Pierwsze wycieczki można zaczynać bardzo wcześnie, bo nawet w wieku 3 miesięcy dzięki opcjonalnemu fotelikowi dla dziecka. Kiedy dziecko wyrośnie z fotelika dziecięcego, można przerzucić się na dobrze wentylowane siedzenie pokryte oddychającą tkaniną Climatex. Dzieci są przypinane 5-punktowymi uprzężami z dwoma pasami na ramionach, dwoma na udach i jednym w pasie, które są zabezpieczone centralną klamrą.
Kolejną unikalną cechą jest zawieszenie Croozer AirPad. Croozer twierdzi, że pianka Sylomer automatycznie dostosowuje się do obciążenia. Oznacza to, że nie musimy regulować zawieszenia ani tracić czasu na myślenie o tym, dodając dodatkowy bagaż. Pomysł jest bardzo sprytny.

Mocowanie wózka Croozer Kid Vaaya do roweru jest Sprytne i wysokiej jakości.

Ważnym tematem przy wyborze przyczepki dla dzieci jest sposób jej mocowania do roweru. Zespół Croozer opracował własne rozwiązanie, jest to system Crooz, do którego pasującą oś do roweru trzeba będzie zamówić dodatkowo. Dzięki temu systemowi specjaliści od przyczep rowerowych zapewniają, że ich produkty są kompatybilne z prawie wszystkimi nowoczesnymi rowerami. Aby pomóc wybrać odpowiednią oś, Croozer opracował szablon, który pozwala zmierzyć długość i skok gwintu obecnej osi.
Przyczepkę mocujemy w ciągu kilku sekund, łączy się ona solidnie i nie ma luzu nawet po wielu miesiącach intensywnego użytkowania. Zintegrowane światło w uchwycie można ładować za pomocą kabla USB i włącza się automatycznie w ciemności lub w ruchu. Nie zapominając o poprawie widoczności w nocy. Wszystko po prostu działa w Kid Vaaya 1 i jasne jest, że Croozer poświęcił wiele uwagi wszystkim szczegółom. Od zwinięcia i schowania osłony przeciwdeszczowej po mocowanie opcjonalnych dodatków, zdejmowanie 20-calowych kół lub składanie przyczepy do samochodu, wszystkie jej liczne funkcje można obsługiwać intuicyjnie i łatwo.

Croozer Kid Vaaya 1 w trybie wózka

Zatrzaskujemy małe gumowe przednie koło w otworze do tego przeznaczonym, zdejmujemy hak i w mgnieniu oka zamieniamy przyczepkę w pojemny i wygodny wózek odpowiedni do codziennego użytku. Podczas zakupów lub wykonywania codziennych obowiązków, pojemność bagażnika 43 litry to ogromna korzyść.

Croozer Kid Vaaya 1 podsumowanie

Croozer Kid Vaaya 1 to przemyślany produkt o czystym wyglądzie, wysokiej jakości wykończenia, przekonujący zawieszeniem i dużą ładownią zapewnia świetną zabawę z dziećmi podczas pierwszych wycieczek rowerowych w przyczepce. W codziennym użytkowaniu i jako wozek przyczepa przekonuje jakością, komfortem i łatwością użytkowania.

pixel