Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zapraszamy do salonu w Warszawie!

Kształcimy się! Nasza załoga odbyła szkolenie dla partnerów handlowych Bosch na rok 2023.

2023-03-03
Kształcimy się! Nasza załoga odbyła szkolenie dla partnerów handlowych Bosch na rok 2023.

Jeszcze kilka lat temu w Polsce rowery elektryczne stanowiły stosunkowo rzadki widok, a wręcz wzbudzały sensację. Dziś stają się jednym z głównych elementów przemian zachodzących w miejskiej mobilności. Dzięki nim pasjonaci dwóch kółek mogą przełamywać własne bariery i docierać rowerem w miejsca niedostępne dla wielu wytrenowanych kolarzy.
Potencjał rowerów elektrycznych dostrzegliśmy już dawno i właśnie dlatego postanowiliśmy założyć pierwszy w Polsce poświęcony im concept store, który przyczynia się do popularyzacji tych wyjątkowych maszyn. Nie spoczywamy jednak na laurach i stale podążamy za najnowszymi branżowymi trendami. Dlatego niedawno z przyjemnością wzięliśmy udział w szkoleniu dla partnerów handlowych Bosch eBike Systems na sezon 2023. Jako sprzedawca i serwis rowerów elektrycznych nie możemy pozostawać w tyle!

Szkolenia Bosch eBike Systems na sezon 2023

Cykl szkoleń Bosch eBike Systems na sezon 2023 dla partnerów firmy Bosch odbywał się w ostatnich miesiącach w największych polskich miastach. Dlaczego nasza załoga tak ochoczo przystąpiła właśnie do tego wydarzenia? Marka Bosch jest wyraźnie obecna w Ecyklopedii. To przedsiębiorstwo to jeden z wiodących producentów silników do rowerów elektrycznych. W ofercie naszego sklepu można je spotkać między innymi w modelach Greyp oraz Riese & Müller, które cieszą się dużym zainteresowaniem i dobrą opinią naszych klientów. Ponadto marka Bosch zasługuje na miano innowatora w dziedzinie eletromobilności.
Jesteśmy nie tylko sprzedawcą rowerów elektrycznych, ale również zajmujemy się ich serwisem, dlatego podwójnie interesują nas nowości w ofercie tego producenta, a także dobre praktyki związane z serwisowaniem elektrycznych jednośladów. Pragniemy być dla naszych klientów rzetelnym źródłem informacji na temat świata e-bike’ów i panujących w nim trendów. Jakie zagadnienia zostały omówione na szkoleniu? Program był naprawdę ciekawy i nie żałujemy ani minuty spędzonej na kształceniu się i pasjonujących dyskusjach!

Rower elektryczny w cyfrowym świecie

Rowery elektryczne stanowią rewolucyjne rozwiązanie nie tylko ze względu na obecność dodatkowego napędu, ale również z powodu nowych możliwości w zakresie planowania trasy, bezpieczeństwa, a przede wszystkim ogromnej radości z pokonywanych kilometrów. Firma Bosch udostępnia właścicielom nowych rowerów elektrycznych kupionych w roku 2023 z systemem Bosch Smart System 2 aplikację Flow. Wśród ciekawych możliwości oferowanych przez to narzędzie warto wymienić:

  • Inteligentną nawigację – która służy do optymalnego planowania najkrótszych tras z punktu A do punktu B lub wręcz przeciwnie – odkrywania nowych, interesujących lokalizacji w miejskiej dżungli albo w otoczeniu dzikiej natury. Właściciele rowerów elektrycznych mogą znacząco wydłużyć swój zasięg, niezależnie od kondycji, dlatego takie narzędzie z pewnością im się przyda!
  • Wskaźnik zasięgu – z tym narzędziem rowerzysta stale dysponuje informacją, jak wiele kilometrów może jeszcze przejechać na danym poziomie wspomagania, zanim bateria się wyczerpie.

Zapalonym użytkownikom rowerów elektrycznych z pewnością przypadną do gustu nowy kolorowy wyświetlacz Kiox 300 i jego prostsza - czarnobiała wersja Intuvia 100.Ciekawą opcją w przypadku Kiox 300 jest możliwość zastąpienia go uchwytem na telefon komórkowy (SmartphoneGrip) poprzez proste wypięcie i zastąpienie jednego drugim, przez co uzyskujemy idealny dostęp do aplikacji Flow. Nasza załoga wciąż jest pod wrażeniem nowych rozwiązań oferowanych przez Bosch!

Bezpieczeństwo roweru elektrycznego

Kolejne możliwości komputera pokładowego i aplikacji mobilnej zniechęcają złodziei do kradzieży roweru elektrycznego. Wystarczy skorzystać z funkcji eBike Lock, by po wyjęciu komputera silnik został całkowicie unieruchomiony. Rower nieuzbrojony w dodatkowy napęd nie będzie łakomym kąskiem dla złodziei.
Jeszcze bardziej skutecznym narzędziem jest funkcja eBike Alarm, która działa podobnie do alarmu samochodowego. Gdy tylko komputer pokładowy zarejestruje niewielkie ruchy, właściciel roweru dowie się o tym za sprawą sygnałów audiowizualnych. Do korzystania z tej funkcji konieczny jest dodatkowy element zainstalowany w rowerze w postaci eBike Connect Module.

Bosch eBike ABS

Ciekawą nowością w świecie rowerów elektrycznych jest Bosch eBike ABS, opracowany wspólnie z producentem hamulców – Magura. ABS zapewni cenne wsparcie użytkownikom rowerów elektrycznych, podczas poruszania się po śliskiej lub sypkiej nawierzchni. Hamowanie z wykorzystaniem przedniego hamulca stanie się bezpieczne. Koniec z groźnymi fikołkami przez kierownicę!

Jeszcze lepszy serwis

Wizyta na szkoleniu była dla naszej załogi nie tylko okazją do zapoznania się z nowościami w ofercie marki Bosch. Spotkaliśmy się również po to, aby rozwinąć nasze kompetencje związane z serwisem rowerów elektrycznych. W ten sposób zapoznaliśmy się z najnowszym narzędziem diagnostycznym, DiagnosticTool 3, które jest czymś więcej niż oprogramowaniem, bo również źródłem szerokiej wiedzy na temat wszystkich podzespołów e-bike'a: baterii, silnika, wyświetlacza i manipulatora.
Panel ekspertów
Niezwykle ważną dla naszej załogi część szkolenia stanowił panel ekspertów. Lubimy uczyć się od najlepszych, dlatego chętnie wzięliśmy w nim udział. Wśród omawianych kwestii znalazł się między innymi dogłębna diagnostyka roweru elektrycznego, a także analiza kodów błędów diagnostycznych z rozszyfrowywaniem źródła ich występowania i sposobów naprawy w poszczegolnych przypadkach.
Dzięki wiedzy zdobywanej na takich wydarzeniach nasi pracownicy są w stanie na co dzień jeszcze lepiej zadbać o klientów, udzielając im fachowych porad, a także przeprowadzając jeszcze szybciej profesjonalny serwis rowerów elektrycznych. Zapraszamy do Ecyklopedii!

pixel